GAZİ TV

Şehit Babasına Ayıp Ettiler…

23 Ekim 2017 tarihinde Hakkari-Çukurca kırsalında vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve milletin refahı uğruna mücadele eden İs.Ütğm. Ozan Olgu KÖREKE şehit oldu. Aradan aylar geçti, her şehitte olduğu gibi sular duruldu ve unutuldu ama ailenin içindeki ateş hiç dinmedi. Rahmetli şehidimizin beylik tabancasını alınmak zorundaydı. Baba, anne ve eş yasal varisti ve şehidin emaneti, […]

Şehit Babasına Ayıp Ettiler…
04 Haziran 2018 - 13:46 'de eklendi.

23 Ekim 2017 tarihinde Hakkari-Çukurca
kırsalında vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve milletin refahı uğruna mücadele eden İs.Ütğm. Ozan Olgu KÖREKE şehit oldu.

Aradan aylar geçti, her şehitte olduğu gibi sular duruldu ve unutuldu ama ailenin içindeki ateş hiç dinmedi. Rahmetli şehidimizin beylik tabancasını alınmak zorundaydı. Baba, anne ve eş yasal varisti ve şehidin emaneti, namusuydu.

Babada karar kılındı ve silah almak için başvurdu. Dedilerki git vergi dairesine borcun yoktur yazısı al. Yaşlı baba, yorgun kalbiyle gitti vergi dairesine masa masa dolaştı ve alabildi belgeyi. Şehit babamız aldı borcum yoktur diye yazıyı ama peki sizin onlara olan borcunuz ne olacak?…

Sıra geldi, sağlık kurulu raporuna sağlam almaya… 64 yaşındaki kalp hastası şehit babamız düştü erkenden hastane koridorlarına.

Doktorun kapısını çaldı. Tak tak tak. Ama dediler ki 250 TL ayakbastı kayıt parası vereceksin. Amcanın kalbi kırıldı. Ben bu silahı oğlumdan kalan emanet olduğu için alıyorum ve maddi muafiyetim var dedi babamız. Ama Tarsus Devlet Hastanesi anlamadı illa 250 diye tutturdu. Babamız evden muaf olduğunu belirten evrakları almaya gitti ve o sırada bunu öğrenen şehidin arkadaşları 250 TL ödediler ve hastaneden tek birşey istediler. Şehit babamız kendisinden para alınmasının yanlış ve hata olduğunu bilsin, tek istekleri buydu.

Kalbi yorgun, kırık ve oğlunun emanetine sahip çıkmaya çalışan kapı kapı gezdi, muayene oldu. Sıra geldi kurula çıkmaya. Kurula çıktı, herkesin ayakta ona saygı göstermesi gerekirken o ayakta bekletildi herkes oturdu. Arkadan ağır bir ses, kulağında işitme kaybı olduğundan silahı alamaz.

Hüseyin baba yıkıldı, kalbini tuttu ve ağlamaya başladı. Ağlattılar şehidimizin babasını. Hüseyin baba sadece şunu söyleyebildi. BEN ŞİMDI OĞLUMUN EMANETİNE SAHİP ÇIKAMAYACAK MIYIM?

Şehit babası oğlunun emanetine sahip çıkmaya çalıştı ama peki ya biz, peki ya Tarsus….

Etiketler :
Lütfen Bekleyin YÜKLENİYOR...

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER