GAZİ TV

G.Saray’ın UEFA kriterleri için yapacağı 2 transfer

UEFA’ya bildirilecek kadroda altyapıdan yetişmiş oyuncu bulundurmak zorunda olan Galatasaray, eski futbolcuları Sadık Çiftpınar ve Semih Kaya’yı transfer edebilir. Galatasaray, UEFA’nın kadro kısıtlaması cezası vermesi halinde kadroya eski futbolcularını dahil edecek. Sürpriz isimlerin Galatasaray’a dönmesi gündemde.  Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek olan G.Saray’da bir taraftan transfer çalışmaları devam ederken diğer taraftan da UEFA’dan gelmesi […]

G.Saray’ın UEFA kriterleri için yapacağı 2 transfer
11 Haziran 2018 - 20:59 'de eklendi.

UEFA’ya bildirilecek kadroda altyapıdan yetişmiş oyuncu bulundurmak zorunda olan Galatasaray, eski futbolcuları Sadık Çiftpınar ve Semih Kaya’yı transfer edebilir.

Galatasaray, UEFA’nın kadro kısıtlaması cezası vermesi halinde kadroya eski futbolcularını dahil edecek. Sürpriz isimlerin Galatasaray’a dönmesi gündemde. 

Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek olan G.Saray’da bir taraftan transfer çalışmaları devam ederken diğer taraftan da UEFA’dan gelmesi beklenen kadro kısıtlaması yaptırımı yönetimi düşündürüyor.

SADIK VE SEMİH DÖNEBİLİR

25 kişilik kadro 21 futbolcuyla sınırlandırılırsa sarı-kırmızılı ekibin yapılacak yeni transferlere de yer açması gerekecek. 15 ile 21 yaşları arasında minimum 3 yıl Galatasaray’da forma giymiş en az 4 oyuncunun kadroda bulunması gerekirken, bazı isimler de yeniden dönebilir.

Sözleşmesi sona eren kaleci Eray İşcan’la sırf bu yüzden yollarını ayıramayan sarı-kırmızılılar, 27 yaşındaki file bekçisiyle sözleşme uzatmayı düşünüyor.  Transfer çalışmalarını da bu kritere bakarak sürdüren Galatasaray, kendi altyapısından çıkan ve şu anda Yeni Malatya forması giyen Sadık Çiftpınar’la da ilgileniyor.

Öte yandan geçen yıl Sparta Prag’a satılan ama Çekya’da umduğunu bulamayan Semih Kaya da bu kıstas göz önüne alındığında yeniden Florya’ya dönebilir. Fatih Terim bu 3 ismin yanına altyapıdan bir futbolcu daha ekleyerek sorunu çözmeyi planlıyor.

Etiketler :
Lütfen Bekleyin YÜKLENİYOR...

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER