Gaziler Sosyal Hizmetler Merkezi – Ankara Şehit Gazi

Konya’da 150 kişi öğle yemeğinden zehirlendi

Konya’da bir özel yemek firmasının öğle yemeği sebebiyle, yaklaşık 150 kişi hastanelik oldu. Yemek firması tarafından hazırlanan çorba, pilav, tavuk ve salatadan oluşan 400 kişilik tabildot, çoğunluğu sanayi esnafı anlaşmalı iş yerlerine öğle yemeği için dağıtıldı. HASTALARA SERUM TAKILDI Yemeklerden yiyen yaklaşık 150 kişi bir süre sonra kusma, baş dönmesi, mide bulantısı ve ishal gibi şikayetlerle […]

Konya’da 150 kişi öğle yemeğinden zehirlendi
06 Temmuz 2018 - 13:05 'de eklendi.

Konya’da bir özel yemek firmasının öğle yemeği sebebiyle, yaklaşık 150 kişi hastanelik oldu.

Yemek firması tarafından hazırlanan çorba, pilav, tavuk ve salatadan oluşan 400 kişilik tabildot, çoğunluğu sanayi esnafı anlaşmalı iş yerlerine öğle yemeği için dağıtıldı.

Konya'da 150 kişi öğle yemeğinden zehirlendi

HASTALARA SERUM TAKILDI

Yemeklerden yiyen yaklaşık 150 kişi bir süre sonra kusma, baş dönmesi, mide bulantısı ve ishal gibi şikayetlerle kent merkezindeki çeşitli hastanelere başvurdu.

Tedaviye alınan kişilere serum tedavisi uygulandı. Hastanelerden yapılan açıklamada, rahatsızlanan kişilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Yemek firmasına gelen Karatay İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ise yemeklerden numune aldı.

Hastanelere halen zehirlenme şüphesiyle gidenlerin olduğu ve sayının artabileceği belirtildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Etiketler :
Lütfen Bekleyin YÜKLENİYOR...

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER